جستجو در انجمن‌ها

(جستجو‌ی پیشرفته)

آمار انجمن
» کاربران: 3
» آخرین کاربر: bmkhabar
» موضوعات انجمن: 6
» ارسالهای انجمن: 6

آمار کامل

کاربران حاضر
ما 3 کاربر حاضر در انجمن دارید
» 0 کاربر عضو | 3 مهمان

آخرین موضوعات
آرامگاه پیر پالاندوز؛ معر...
انجمن: گردشگری
آخرین‌ارسال: bmkhabar
16-02-2018, 12:00 PM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 17
مدرک معادل چیست
انجمن: گفتگوی آزاد
آخرین‌ارسال: tablooaraz
16-02-2018, 03:02 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 14
خدمات طراحی سایت
انجمن: طراحی سایت
آخرین‌ارسال: tablooaraz
16-02-2018, 03:01 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 25
درب ضد سرقت
انجمن: خدمات ساختمان
آخرین‌ارسال: tablooaraz
16-02-2018, 03:00 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 13
پرینتر سه بعدی
انجمن: کامپیوتر
آخرین‌ارسال: tablooaraz
16-02-2018, 02:59 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 15
وب سایت
انجمن: طراحی سایت
آخرین‌ارسال: tablooaraz
16-02-2018, 02:53 AM
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 10

 
  آرامگاه پیر پالاندوز؛ معرفی مقابر تاریخی و گردشگری
ارسال‌شده توسط: bmkhabar - 16-02-2018, 12:00 PM - انجمن: گردشگری - بدون‌پاسخ

به نقل از بخش گردشگری باما خبر

[عکس: dfd9aca5-39cd-4fec-9afa-2c935e95ea0a.jpg]

بنای اولیه آرامگاه پیر پالان‌دوز در زمان شاه محمد خدابنده صفوی (پدر شاه عباس صفوی، فردی نابینا بود) به سعی قنبر علی بن خواجه حسین در سال ۹۸۵ قمری ساخته شده است. مقبره منسوب به شیخ محمد مقتدی کارندهی (کاردهی) از عرفای شیعه مذهب ذهبیه، مشهور به پیر پالان‌دوز است که در قریه کارده مشهد به دنیا آمد و در شهر مشهد خانقاهی بر پا ساخت. وی اگرچه از شیخ‌های سلسله ذهبیه بود، اما برای امرار معاش پالان‌دوزی می‌کرد. از وی قرآن هفت سوره‌ای بر جای مانده که به خط ثلث نوشته شده است. بقعه پیر پالان‌دوز در سال‌های اخیر به‌طور کامل بازسازی شده و مشتمل بر درگاه ورودی، رواق‌ها و فضاهای طرفین، صحن و فضای اصلی مقبره است. نمای دیوارهای بیرونی با طاق‌نماها، قاب، لچکی و کاشی‌کاری زیبا آراسته و درون آن با نقش‌های هندسی و ترنج مزین شده است.

[عکس: 8b4de761-7c13-4930-87c8-56276c47c99f.jpg]
مقبره پیر پالان‌دوز در قسمت شمال شرقی مجموعه حرم حضرت رضا (ع) قرار دارد و شامل بنایی چهارگوش با گنبدی بر فراز آن،‌ و ایوانی آجری در مقابل است. در داخل بقعه، شاه‌نشینی است که در بالای آن، یزدی‌بندی‌هایی اجرا شده که در اصل دارای نقاشی بوده و به داخل بقعه جلوه خاصی می‌بخشیده است. بدنه‌های بنا، از دوران صفویه، دارای تزئینات نقاشی بوده که بر اثر گذشت زمان و نفوذ رطوبت، جز بخش کمی از آن‌که مرمت و ثابت گردیده، بقیه از میان رفته است. در زیر کاسه گنبد نیز ترنج زیبایی با نگاره‌های گیاهی نقش‌اندازی شده است.
[عکس: dba9ffd4-8e3c-4f43-96e7-41ff41f201a7.jpg]
نمای خارجی بنا به ایجاد طاق‌نماهای تیزه‌دار آجری و پشت‌بغل‌های کاشی و قاب‌های مستطیل تزئینی بر فراز آن‌ها، در عین سادگی، منظره‌ای زیبا دارد. سطح گنبد پیازی شکل فراز بنا که بر روی گردنی استوانه‌ای شکل استوار شده، دارای پوشش ساده‌ای از کاشی فیروزه‌ای است. شکل کلی بنا و بازمانده‌های نقاشی‌های درون آن، بنا را اثری از دوران صفوی معرفی می‌کند که در سال ۹۸۵ هجری قمری ساخته شده است. تاریخ مزبور، بر کتیبه سنگ سفید مربعی کنده شده است.
شخصیت به خاک سپرده شده در این بقعه، با توجه به نوشته سنگ مزارش، «محمد عارف عباسی»، از عرفای سلسله ذهبیه است. لقب «پالان‌دوز» از این رو به او داده شده که برای گذران زندگی خود، با وجود مقام والایی که نزد مردم داشته، به کار پالان‌دوزی اشتغال داشته است. از این شخصیت، قرآن هفت‌سوره‌ای در دست است که به خط خوش ثلث نوشته شده است و حکایت از توانایی او در کار خطاطی دارد.
[عکس: d5ed209d-7958-4f6e-a042-3f46e2845098.jpg]
این بنای تاریخی در مشهد، خیابان نواب صفوی، ضلع شرقی حرم امام رضا (ع) واقع شده است و در تاریخ ۵ اردیبهشت ۱۳۵۶ با شماره ثبت ۱۳۷۵ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است
پیر پالان‌دوز که بود؟
شیخ محمد عارف عباسی مشهور به «پیر پالان دوز» از عرفا و پیران سلسله ذهبیه است که در نیمه دوم قرن دهم هجری قمری ولادت یافت. ایشان متولد روستای کارند مشهد و معاصر شیخ بهایی بوده‌اند. او علاوه بر این که در عرفان به مقامات بلندی دست یافت، در کیمیاگری و خطاطی متبحر بود. شیخ محمد در خط ثلث استاد بوده و  هفت سوره از قرآن نگاشته شده به خط خوش ایشان موجود است. وی با اینکه صاحب موقعیت بود و می‌توانست بدون کوشش زندگی خوبی داشته باشد، از راه پالان‌دوزی روزگار می‌گذراند. شیخ محمد عارف، بر مبنای باور توحیدی خود و توکل بر خدا، ذکر تشکر، خدمت، طاعت، قناعت و ایثار که از صفات عارفان است، به جستجوی راه معرفت پرداخت و مدتی از عمر خود را به کسب فیض از اهل حق سپری نمود و به بروز کراماتی معروف شد. 
[عکس: a7ee5b40-452b-48e4-bc9e-e2a245f687ee.jpg]
شیخ برای ساختن خویش، در جستجوی مردان حق برخاست. با عنایت حضرت پروردگار به حضور شیخ کمال‌الدین حسین تبادکانی (تاج الدین خوارزمی) راهنمای اهل دل آن روزگار رسید. از خدمت او کسب آداب سلوک راه خدا کرد و برحسب آمادگی ذاتی خود مورد توجه مبارک استاد شد و پس از سپری ساختن مدارج کمال به خلافت شیخ خود معین گشت و به دامادی وی سرفراز آمد.
پس از رحلت شیخ تاج‌الدین حسین تبادکانی، به‌واسطه زیاد شدن رهبران دروغین، از دستگیری و ارشاد طالبان تن زد و به کفاشی سرگرم شد و دور از غوغای مریدان و هیاهوی انکار آمیز منکران، چشم به زیارت جمال دلدار حقیقی گشود. چندین بار از طریق باطن وی را بر پذیرفتن مسند ارشاد فرمان دادند و او شانه خالی کرد. پس از گذشت یک سال، حضرت امام قائم مهدی مولانا ابوصالح حجه‌الله بن الحسن العسکری (روحی فداه) بر در دکانش حاضر شد و از شدت و تندی گلیم او را گرفته برافشاندند و رفتند.
شیخ دریافت که خاطر امام از وی آزرده شده است. لرزی سخت بر اندامش افتاد و بیمی جانکاه فضای بیکران جانش را فراگرفت؛ چونان که تاب نیاورد و به سوی خانه رفت. پس از آن رویداد، در عالم معنا دید که ماموران الهی او را نزد امام قائم (عج) حاضر کرده، بر دیواری به چهار میخ کشیدند و تنبیه کردند. در این حال، امام رضا (ع) حاضر شده، از وی شفاعت کرد و او را از شکنجه رهایی بخشود. پس از دلجویی و اندرزگویی، او را به دستگیری و راهنمایی طالبان دستور فرمود. شیخ چون به خود آمد، به اندازه یک سال از آن شکنجه، اسیر بستر گشته، بی‌حال بود تا پس از سالی سلامتی خود بازیافت و به ارشاد نشست. هر چند مریدان و دوستداران وی بسیار شدند، به مردی مایه‌دار و با استعداد که شایستگی خلافت داشته باشد، دست نیافت. سرانجام از این رهگذر ملول شده، نزد امام هشتم شکوه سر داد. امام او را به برآورده شدن درخواستش مژده داد. از آن پس اندک نگذشت که شیخ حاتم، خواهرزاده شیخ، به خدمتش شتافت. شیخ او را شایسته تربیت و آماده کسب معرفت یافت و به ارشادش همت گماشت.
[عکس: 886ef7ad-05b5-4126-9af9-21b7f6be8103.jpg]
 لقب «پالان‌دوز» از این رو به او داده شده که برای گذران زندگی خود، با وجود مقام والایی که نزد مردم داشته، به کار پالان‌دوزی اشتغال داشته است. از این شخصیت، قرآن هفت‌سوره‌ای در دست است که به خط خوش ثلث نوشته شده است و حکایت از توانایی او در کار خطاطی دارد.
[عکس: 25bb7ce6-162d-44c2-8510-63c6ab90b2b2.jpg]
ذهبیه که بودند؟
ذهبیه شاخه‌ای عرفانی از پیروان معروف کرخی و نجم الدین کبری بوده‌اند (یکی از سلسله‌های تصوف اسلامی است که در ایران و سایر کشورها پیروانی دارد و به‌عنوان یکی از سلسله‌های تصوف شیعی شناخته می‌شود و قدمت سلسله دراویش ذهبیه را به قرن سوم هجری قمری نسبت می‌دهند) که از سده هفتم قمری به بعد شیوخی چون میر سید علی همدانی، خواجه اسحاق ختلانی و سید عبدالله برزش آبادی پیشوایی این فرقه را بر عهده داشته‌اند. سید عبدالله که از اعقاب امام سجاد (ع) و نسل بیستم وی بوده عمده عمرش را در قریه بفرزش‌آباد مشهد گذرانیده و به سال ۸۲۷ قمری درگذشته و در همان روستا مدفون شده است.
از زمان سید عبدالله به بعد پیروان وی خصوصا به ذهبیه شهرت یافته و عمدتا روی به تشیع نهاده‌اند. ششمین قطب سلسله ذهبیه پس از سید عبدالله برزش‌آبادی همین شیخ محمد کارندهی بوده است.

چاپ این بخش

  مدرک معادل چیست
ارسال‌شده توسط: tablooaraz - 16-02-2018, 03:02 AM - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون‌پاسخ

مدرک معادل چیست؟(ارزیابی مهارت،دوره های ضمن خدمت،تجربیات کاری،ساعت دوره های آزاد،کتاب،مقاله و تبدیل آن به واحدهای تخصصی درسی کاردانی تا دکتری قابل ترجمه رسمی باسربرگ دارالترجمه) حال چرا مدرک معادل !؟ مدرک معادل در واقع اثبات کننده این است که افراد توانایی هایی ثبت شده دارند و میتوانند آن را یکجا و در قالب یک مدرک ارائه کنند،این مدرک قابل استفاده در برخی ادارات و سازمان ها نسبت به استانداردها است‌.
مدرک معادل چیست؟ درک معادل جلوگیری میکند از اتفاق بی ارزشی به نام مدرک فروشی غیرقانونی و جعلی و رویکرد افراد را به مدارک غیر قانونی و جعلی کم میکند. مدرک معادل طبق ساعت هایی که افراد آموزش دیده اند صادر میشود و این یعنی سازماندهی ساعت های آموزشی در یک چهار چوب. مدرک معادل را در بعضی سازمان ها و نهاد ها به عنوان ارتقاء شغلی قبول میکنند و یا به عنوان طی کردن دوره های عرضی. معادل سازی، تعیین و ارتقاء سطح دانش تخصصی و کاربردی سوابق علمی و شغلی افراد به گواهینامه های معادل دانش کاربردی و مهارتی.

چاپ این بخش

  خدمات طراحی سایت
ارسال‌شده توسط: tablooaraz - 16-02-2018, 03:01 AM - انجمن: طراحی سایت - بدون‌پاسخ

خدمات طراحی سایت و مزایایی که طراحی سایت برای کسب وکارها و مشاغل دارد با گسترش یافتن بهره گیری از اینترنت دیگر برای مشاغل پنهان نمی باشد و بازاریابی اینترنتی توانسته است به عنوان فاکتوری مهم و استراتژی سازنده در جهت ارتقا بخش فروش و مارکتینگ کسب و کارها شود. طراحی سایت ، طراحی اپلیکیشن توانسته است معرفی روشنی از خدمات و سرویس هایی که کسب و کارها برای مشتریان خود دارند را فراهم نماید.  
به صورت روزانه طراحی اپلیکیشن های متعددی برای طراحی اپلیکیشن موبایل با موضوع های گوناگون انجام می گردد . بسیاری از مدیران کسب و کار ها و فعالیت های حرفه ای برای ارائه ی هر چه بهتر خدمات و محصولات خود رو به راه اندازی  طراحی اپلیکیشن و طراحی اپلیکیشن موبایل-طراحی اپلیکیشن اندروید-طراحی اپلیکیشنIOS آورده اند . به طور مثال می توان به نرم افزار های بانک های سراسر کشور اشاره نمود. یکی از مهم ترین و بزرگترین سازمان ها در حوزه ی ساخت و طراحی اپلیکیشن موبایل برای شبکه های اجتماعی می باشند .

چاپ این بخش

  درب ضد سرقت
ارسال‌شده توسط: tablooaraz - 16-02-2018, 03:00 AM - انجمن: خدمات ساختمان - بدون‌پاسخ

درب ضد سرقت همانگونه که از اسم آن مشخص است به دربی گفته میشود که مانع از ورود سارقین شده و در مقابل هر گونه دستکاری، تخریب و اهرم نمودن ایمن و قابل اطمینان باشد که شایان ذکر است درب ضد سرقت  این اطمینان به منزله ی صد در صد نبوده ولی در مقایسه با درب های معمولی میتوان تفاوت بسیار زیادی را مشاهده نمود و به استحکام درب های ضد سرقت پی برد. که بر خلاف درهای معمولی این گونه درب ها در مقابل فشار ، برش ، اهرم و دستکاری قفل از سطح ایمنی بسیار بالایی برخوردار بوده و امنیت بسیار بیشتری از درب های معمولی حتی با نرده های حفاظتی (آکاردئونی) دارند که اشاره به این مطلب ضروری میباشد که باید درب ضد حریق مورد استفاده قرار گرفته از استانداردهای این محصول بر خوردار بوده و از درب های متفرقه با ابزار یراق معمولی نباشد و در همه جهات دارای استاندارد جهانی این محصول باشد که در ادامه اشارات و راهنمایی هایی در خصوص خرید این محصول و مد نظر قرار دادن چند نکته اساسی در هنگام انتخاب آن کرده ایم.

چاپ این بخش

  پرینتر سه بعدی
ارسال‌شده توسط: tablooaraz - 16-02-2018, 02:59 AM - انجمن: کامپیوتر - بدون‌پاسخ

نخستین بار در اواخر دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۱۹۹۰ از فناوری تولید افزایشی در ساخت نمونه‌سازی سریع استفاده شد. پرینتر سه بعدی نمونه‌های اولیه به سازندگان اجازه می‌دهند پیش از تولید عمده و عرضه محصول خود با دقت بیشتری طراحی آن را بررسی و حتی کارایی آن را آزمایش کنند. به لطف این فناوری، ساخت نمونه های اولیه که تا پیش از آن گاهی تا چند ماه هم به طول می کشید به چند روز یا چند ساعت کاهش یافت. طراحان در نمونه‌سازی سریع با استفاده از نرم‌افزارهای CAD، اصول اولیه را به کامپیوتر تفهیم کرده و سپس دستگاه با دریافت دستورات، آن را اجرا می کند. این فرآیند که بر پایه‌ی ایجاد اشیاء با پرینت و بر پایه طرح لایه به لایه به وجود آمد به عنوان پرینت سه‌بعدی شناخته می‌شود.

برای نخستین بار توسعه رسمی فناوری پرینترهای سه بعدی در موسسه فناوری ماساچوست (MIT) و شرکتی به نام 3D Systems آغاز شد. در دهه ۱۹۹۰, MIT طرحی را با استفاده از نام تجاری پرینت سه‌بعدی توسعه داد که بعدها به طور اختصار به 3DP نیز شناخته شد.

چاپ این بخش

  وب سایت
ارسال‌شده توسط: tablooaraz - 16-02-2018, 02:53 AM - انجمن: طراحی سایت - بدون‌پاسخ

داشتن یک وب سایت، همچون باز کردن پنجره ای است که با باز کردن آن می توانید توجه مشتریان بالقوه را به سمت کسب وکارتان جلب کنید.حال چرا کسب وکار شما نیازمند طراحی سایت است؟ با سایت سازی همراه باشید…
1- وب سایت ها هرگز نمی خوابند. بسیاری از مردم، شب هنگام از اینترنت استفاده و وب گردی می کنند، زمانی که کسب وکارها تعطیل هستند؛ بنابراین این مسئله بسیار خوب است، زیرا استراحتی برای طراحی وب سایت ها وجود ندارد و هرگز تعطیل نمی شوند. یک وب سایت اجازه می دهد سازمان و کسب وکار شما در طول 24 ساعت شبانه روز، هفت روز هفته و 365 روز سال باز باشد. داشتن یک وب سایت، همانند داشتن کارمندی است که در تمام ساعات – حتی آخر هفته ها و تعطیلات – به کار خود ادامه می دهد.
2- رقیبِ اصلیِ شما یک وب سایت دارد. اگر با کسب وکار دیگری که دارای طراحی سایت است در حال رقابت مستقیم هستید، آن ها دارای یک مزیت بارز هستند، بخصوص اگر با وب سایتشان بازاریابی اینترنتی انجام دهند. وب سایت، یک راه عالی برای هموار ساختن عرصه رقابت است.

چاپ این بخش